en iyi logo tasarımları

en iyi logo tasarımları

Logo nedir? Sözcük fehvaı olarak hamur zıtlığı dilimizde amblem olan, bir fiilin, faaliyetin, organizasyonun yapısını, fehvaını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasar çizimı anlamsal olarak fiilletmenin yahut organizasyonun kazık olarak yaptığı fiili sembolize edebileceği kabilinden, markanın kendi fehvaı ile de sembolleştirilebilir, hatta bazı çdüzenışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı kucakerik ve anlamlara sahip olabilir.

Sorusu sorulduğunda lafız fehvaının haricinde, birgani logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasar çizim esnasında tasar çizimı yapacak olan eş yahut kuruma neyin ve kesinlikle aktarıldığı az çok önemlidir. öbür taraftan logo tasar çizim çdüzenışmasını yapacak eş yahut kurumun sizi kesinlikle anladığı ve logo çdüzenışmanızı kesinlikle değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çdüzenışma sizin, fiilletmenizin ve bundan ahir çdüzenışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasar çizim çdüzenışması” olacaktır.

Logo yalnızca şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değfiiltirilmiş ve düzenlenmiş hali yahut marka kucakin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çdüzenışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype çabucak çok iş düzı ile faaliyette mevcut şirketler kucakin daha çok tercih edilebilir. Vahit bir sektörde çalışkanlık gösteren fiilletmelerin ekseriyetle logoları bölümü simgeleme eder. Ancak çabucak ziyade bölüm ile uğraşılıyorsa tüm sektörleri logoda görevlendirmek imkansızdır.

Logo ne fiile yarar?
İşletmeler kucakin logo yahut logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her kesinlikle markası sıfır bir işletme eğer olmazsa logo yahut logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz ahit aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile baş başa gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, beli aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Külüstür halini düşünmeye çdüzenışın. Markaların logoları olmadan fiilen marka olmaları üzere imkansızdır.

Bu sebeple fiilletmenize kurumsal bir tasar hazırlayarak yolunuza stabil adımlarla devam edebilmek hesabına “logo tasar çizim” çdüzenışması ile başlayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kabilinden bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazısını (logotype) söylem eder. Ticari markaların, kurumların ve hatta gâh kişilerin bir dekorte tanınmasını sağlayan fiilaretlerdir. Tipik bir logo firmaların fark edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Dümdüz, kolayca anlaşılır, kanalırlanması kolayca, olanaklı başüstüneğunca az nüshada renkten oluşdünyalıkıdır. Her çmüsavi baskı ve anlaşma tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok ufak tefek ölçülerde teferruatlar kaybolmamalı, çok muhteşem ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Değişik şirket evet da ürünlere ilişkin logolar ile karışıklığa saik vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan evet da esinlenen logolar o ürün evet da firmaya muhteşem zarar verir.

Logo düşüncemcıyı değil ürün evet da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun düşüncemcısı Paul Rand’e için logoyu üreten düşüncemcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili yapıun evet da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen evet da tasarlanan font şirketin hapishaneğine normal olmalıdır. Hatta kurumun kendisini kesinlikle tanımladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler olduğunu bilmek logonun tasar çizim aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin yanınöbet lazım rengi lazım şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü ahit da akılda lafıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişkin ürün evet da şirket kucakin logo tasarlanacağı ahit o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri üzerine marifet sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı ahit simgenin taşıyacağı fehva bakımında bu marifet çok önemlidir.

en iyi logo tasarımları