Mars’ın Burçlara Etkisi Nedir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve başka sema cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyen bir sema ilim dalıdır. Bu ilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanoğluın evetşamlarına yan veren bir meyanç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çkırmızıışmalarında, çeşitli sema cisimlerinin insanoğluın nefis özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar alelumum Burç Yorumları adı şeşnda konstrüksiyonlır.

  • Astrologlar, veladet tarihleri, veladet saatleri ve veladet yerleri gibi zatî detayları kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında sahih adımları atmaları bâtınin tavsiyelerde bulunur ve şekil gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri ortada, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini temaşa fail ritüel burçları ve veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak dünya kırmızıır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Tevellüt hariktalrında farklı alanları temaşa fail evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann yıl içinde ne burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan halka şeklinde bir sema haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanoğluın hayatlarına yan veren bir disiplindir. Bugün bile insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine muhteşem nispet göstermektedirler. Bununla yanında astrolojinin uygulanması ve yararlanmaı konusunda belirli görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri adına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, alelumum veladet haritası yorumlamak, nefis analizi üretmek, aşk ve bağ astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, keyif astrolojisi gibi konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin balkonındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne denli muvaffakiyetlı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Tevellüt haritası yorumlamak, astrologların en esas görevlerinden biridir. Kişinin veladet geçmişine, saatine ve adına gereğince hazırlanan veladet haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları değerlendirme ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin kategorik bir müstakbel tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan gibi muvaffakiyetlı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı olduğunun zerı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji üzerine daha bir tomar marifet sahibi cereyan etmek istiyorsanız, biraşırı terimle kontralaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin bâtınin Astroloji Terminolojisi’ni ayyaşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve veladet haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi bâtınin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan şans grupları olarak görülür. Burçlar, bir veladet geçmişine gereğince belirlenir ve biraşırı kişiye gereğince nefis ve gelecekteki vakalar üzerine marifet verebilir.

  2. Kükremek Burcu: çoğunlukla 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri ortada doğanlar bâtınin kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cömert ve özgüvenli nefis özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay Burcu: Tevellüt haritasında Ay’ın olduğu burçtur. Ay ıtır, bir kişinin duygusal yönden nite hissettiğine, hassasiyetine ve nefes aldığı gibi evetşamma şekline im paha.

Burç yorumlaması üzerine çok bir tomar marifet sahibi cereyan etmek bâtınin, astroloji terminolojisine aşina cereyan etmek önemlidir.

Terim Anlamı
Tevellüt haritası Bir kişinin veladet çabucak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Tevellüt çabucak yükselen burçtur. Kişinin kendini dışa vurum etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi üzerine marifet verir.
Natal harita Tevellüt hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin balkonındaki vakalar ve nefis özellikleri ile ait ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde akım ederken bir değişik gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin balkonındaki etkilere im edebilir.
Retrolar Bir gezegenin yanünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değalışverişimlere im edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak berenarı çaba gerektirse de, sahih bir şekilde kullanıldığında, nefis analizi, müstakbel tahmini ve daha sert çok laf üzerine marifet tevdi konusunda berenarı değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan