Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, koca lisans eğitimini Değer Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Patronaj ve Organizasyon kayranında İstanbul ışıklı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim sektöründe bellik organizasyonu, yönetimi, izlemsel bellik planlaması ve Türkiye’bile ilk defa önemli üniversite kurumlarının Master Franchise örgülanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze derece eğitim sektöründe sülale olarak birsonsuz markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En majör ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden kafalayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, zanaat, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası etkin çaldatmaışmalar yürüten KALKO, birsonsuz futbol, sepet topu bendeübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde yan aldığı Koskocamançekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların üstı aralık Türkiye’nin en majör özel meslek ve kurs derneği olan TÖDER’bile 6 senedir idare kurulunda yan almaktadır.

KALKO, eğitim kayranında yaptığı sükselı methalimlerden dolayı birsonsuz düğün, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Eğitim bilimi Başlangıçimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu toplumsal teavün vakfında eğitim kayranında projeler yürütmektedir. Her yıl birsonsuz öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve ilkokul ile yan yana öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Eğitim bilimi Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko