Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Dostça” manaına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım konusunda sergilediği performanstan sonrasında internetin sadece bilgelik aktarımı midein bileğil, aynı zamanda düğün midein bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanoğluın bir suni ad kullanarak (nickname) söyleşi yazar eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanımadığınız ölçüsüz biriyle konstrüksiyonlabildiği kadar başkaca tanıdığınız kişilerle bile özel programlar yahut web siteleri marifetiyle konstrüksiyonlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız yahut tanımadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanışma ve söyleşi ika amacıyla kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri çoklukla programlama dilleri kullanılarak yahut apiko scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş davranmak midein sadece nickname (suni isim) geçirmek kifayetli olurken birtakımlarındaysa sohbete başlangıçlamadan önce behemehâl üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm genel ağ kullanıcıları beyninde popüler olan Mynet ve ZurnaNet kadar siteler chat sitelerine başlangıçlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki genel ağ kullanıcılarıyla program ara suratünü kullanarak sadece yazılı, yazılı ve tayflü, ünlü ve tayflü kadar tercihe demetlı olarak söyleşi etmenize yardımcı olan nominalmlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en popüler olanı gücük müddet önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger isimli entelekt mesajlaşma nominalmıdır. Bir başka popüler chat program olan ve internetin efsane nominalmlarından ikrar edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet